Itt a legújabb felmérés: magabiztosan vezet a Fidesz

Hárompárti parlament jönne létre, ha most rendeznék a választásokat.

Magyar Péter országjárása, a Lázár-infók és a Voks 2025 után, a korábbi helyzetnek megfelelően, egyértelmű törésvonal mutatkozik a főváros és a vidék lakosainak pártpreferenciái között.
A Fidesz jelentős előnnyel (46 százalék) rendelkezik a fővároson kívül a Tisza Párttal (38 százalék) szemben. Ez a kormánypárti fölény a községekben (57 százalék) a legnagyobb, ahol Magyar Péter pártját a szavazók kevesebb mint harmada (32 százalék) támogatja. A Tisza Párt szavazói leginkább a nagyobb városokban koncentrálódnak – írja a Nézőpont.
Az intézet júniusi közvélemény-kutatása alapján a kormánypárt (44 százalék) öt százalékpontos előnnyel vezet a Tisza Párt (39 százalék) előtt a pártversenyben. Magyar Péter országjárása, a Lázár-infók és a Voks 2025 után, a korábbi helyzetnek megfelelően, egyértelmű törésvonal mutatkozik a főváros és a vidék lakosainak pártpreferenciái között.
Ezt is ajánljuk a témában
Hárompárti parlament jönne létre, ha most rendeznék a választásokat.
A Fidesz közel nyolc százalékpontos előnnyel (46 százalék) rendelkezik a fővároson kívül élők körében a Tisza Párttal (38 százalék) szemben. A kormánypártok legnagyobb arányú szavazótábora az ország nagyobb részét lefedő községekben élők (57 százalék) körében van, ahol a Tisza Párt mindössze 32 százalékos támogatottsággal rendelkezik. Az egyéb városok választói körében egy százalékpontos előnye van a Fidesznek (43 százalék) a legnagyobb ellenzéki párttal (42 százalék) szemben.
A megyei jogú városok pártpreferenciája hasonlít Budapestéhez. Mindkét településtípus, tehát a nagyobb városokban élők körében egyaránt 43 százalék szavazna a Tisza Pártra, míg a Fidesz jelenleg a fővárosban 37 százalékos, a megyei jogú városokban 35 százalékos támogatói körrel rendelkezik.
***
A Nézőpont Intézet kutatása június 16. és 17. között, 1000 fő telefonos megkérdezésével készült. A minta reprezentatív a 18 évesnél idősebb lakosságra nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. 1000 fős mintanagyság és 95 százalékos megbízhatósági szint esetén a mintavételi hiba ± 3,16 százalék.
A legvalószínűbb listás eredmény az összes aktív, részvételében biztos választópolgár pártpreferenciáját tartalmazza, azok bevallása vagy segédkérdésekkel való beazonosítása alapján. Ez az eredmény áll a legközelebb a választás várható tényleges, országos listás eredményéhez – írja az intézet.
Fotónk illusztráció: MTI/Illyés Tibor